Rekomendacje analityków

W 2013 roku rekomendacje dla akcji PZU wydawało 22 krajowych i zagranicznych instytucji finansowych. Łącznie analitycy sell side wydali 50 rekomendacji. Przeważały rekomendacje „Neutralnie” i  „Trzymaj” (około 40% z wszystkich wydanych rekomendacji).

Mediana cen docelowych z rekomendacji aktualnych na koniec 2013 roku wyniosła 445 zł i była wyższa o 5,0% w stosunku do ceny z początku roku, podczas gdy maksymalna cena docelowa wyniosła 520 zł i była wyższa o 16,1%.

rozklad_rekomendacji_pl2.png

kurs_pzu_na_tle_rekomendacji_2013_pl.png

Rozkład cen docelowych z rekomendacji wydanych w 2013 roku

grudzień 2013styczeń 2013zmiana roczna
Najwyższa cena docelowa 520 zł 448 zł 16,1%
Mediana 445 zł 424 zł 5,0%
Najniższa cena docelowa 390 zł 367 zł 6,3%

Instytucje wydające rekomendacje dla PZU - POLSKA

InstytucjaAnalitykDane adresowe
Deutsche Bank  Marcin Jabłczyński +48 22 579 87 33
marcin.jablczynski@db.com
DI BRE Banku  Michał Konarski +48 22 697 47 37
michal.konarski@dibre.com.pl
DM BH (Citi)   Andrzej Powierża +48 22 690 35 66
andrzej.powierza@citi.com
Espirito Santo Investment Bank  Kamil Stolarski +48 22 347 40 48
kstolarski@espiritosantoib.pl
Ipopema  Iza Rokicka +48 22 236 92 31
rokicka@ipopema.pl
ING Piotr Palenik  +48 22 820 50 20
DM PKO BP Jaromir Szortyka +48 22 580 39 47
jaromir.szortyka@pkobp.pl 
UniCredit Paweł Kozub +48 22 586 23 53
pawel.kozub@caib.unicreditgroup.eu
Trigon DM   Hanna Kędziora +48 22 330 11 14
hanna.kedziora@trigon.pl
 Wood & Company   Marta Jeżewska-Wasilewska +48 22 222 15 48
marta.jezewska-wasilewska@wood.com

Instytucje wydające rekomendacje dla PZU - ZAGRANICA

InstytucjaAnalitykDane adresowe
Bank of America Merrill Lynch   Maciej Szczęsny +44 20 7996 2366
Maciej.szczesny@baml.com
Barclays Capital   Claudia Gaspari +44 20 3134 6039
Claudia.gaspari@barcap.com
Credit Suisse  Richard Burden +44 20 7888 0499
richard.burden@credit-suisse.com
ERSTE Christoph Schultes +43 5 0100 16314
christoph.schultes@erstegroup.com
Exane BNP Paribas  Thomas Jacquet +33 142 99 51 96
thomas.jacquet@exanebnpparibas.com
 Goldman Sachs   Vinit Malhotra +44 20 7774 3488
vinit.malhotra@gs.com
HSBC   Dhruv Gahlaut +44 20 7991 6728
Dhruv.gahlaut@hsbcib.com
JP Morgan   Michael Huttner +44 20 7325 9175
michael.huttner@jpmorgan.com
Morgan Stanley  Maciej Wasilewicz +44 20 7425 9104
Maciej.Wasilewicz@morganstanley.com
Raiffeisen Centrobank  Bernd Maurer +43 1 51520 706
maurer@rcb.at
UBS  Michael Christelis +27 11 322 7320
michael.christelis@ubs.com